1363 m.n.m.

 Datum akce:
 Název akce:
 Účastníci:
srpen 2010
Krkonoše 2010
MaH, DaH, TeH, HaM, VaM, AjM, ViM, NaR, PeR

Popis

Liščí hora, nejjižnější výběžek „krkonošské tundry“, je plochý vrchol na strukturním svorovém hřbetu, který se nachází mezi Studniční a Černou horou západně od Pece pod Sněžkou.
Na vrcholu se v důsledku mrazového zvětrávání nacházejí skalky, kamenná moře, mrazem tříděné půdy. Vrchol porůstá kleč s příměsí zakrslé smrčiny. Na severovýchodním svahu je lavinová dráha Liščí jáma. Na svazích Liščí hory roste množství vzácných druhů rostlin, proto jsou součástí přírodní rezervace. Ze samotného vrcholu není nic moc vidět, výhledu brání stromy.
Východně nedaleko od vrcholu Liščí hory se nachází turistické odpočívadlo s vyhlídkou, které je přístupné z červené turistické značky. Je odsud jeden z nejkrásnějších výhledů na panorama Sněžky a Studniční hory. Na svazích Liščí hory se nachází několik staveb, např. Lyžařská bouda nebo Prvosenka.
Na jihovýchodním svahu v prostoru Liščí louky pramení říčka Čistá, která je levým přítokem Labe. V Labi postupně končí i vody potoků pramenících na jihozápadní straně hory, které odvádí Kotelský potok. Potoky ze severovýchodního a severního svahu sbírá Zelený potok protékající pod horou.
Na vrcholu Liščí hory se nachází geodetický bod.