MURPHYHO ZÁKON O SPORTU
Sport je podle statistik o něco méně nebezpečný než jízda pod vlivem alkoholu,
ale o mnoho více nebezpečný než lov divokých šelem v africké buši.
(Wildova rovnice)
    Rozumní (a hlavně ti pověrčiví) lidé zůstávají v pátek 13. raději v posteli nebo alespoň v bezpečí svých domovů. Pokud náhodou nebydlí v domě, kde mládež právě organizuje čichací dýchánek (pak notně povzbuzení plynem do zapalovače, a když se místnost hezky plynem naplní, si zapálí cigárko ……, viz zprávy ČTK).
    Ne tak my. My si klidně jdeme zasportovat a huntovat naše těla. Neplánovaně se postupně scházíme v Carrefouru na Smíchově (PeR, VaM, HaM a Víťa) při shánění vánočních dárků (vysavače pro babičku). Pak se přesouváme do Elektrocity, kde se k nám přidává Natálka a Mirek. Vaškovic zakoupí vysavač a už nám nic nebrání se přesunout do Bowling – swingu.
    Trocha zmatku ohledně dráhy. Já chtěl jedničku, oni nám vnucovali dvojku. Vítězíme. Usazeni a obslouženi (pivo, limo, káva) se pouštíme do souboje s kuželkami.

    Ty potvory se sice zpočátku bránily a nechtěly padat. Bohužel jsme někdy vymetli pavučiny v žlábcích, ale to byl určitě taktický záměr vrhačů, aby se dokonale seznámili s dráhou, jejím sklonem, rovností podkladu apod.Když jsme zjistili z které strany trefovat kuželky, šlo nám to náramně. Kuželky soustředěnému tlaku nakonec podlehly a padaly jako podťaté. Došlo i na desítky.


    Než jsme se nadáli, vymezené dvě hodiny uplynuly a my se přesunuli do zákoutí. Bohuželk šipkám. Káťa to nevydržela a už do automatu cpala mince a hledala dobrovolníky, kteří by si s ní změřili síly. Zatímco Vaškovic museli jet za Ájou a Bendym, zbylé clubovní torzo se nenechalo dlouho pobízet a za chvíli svádělo napínavé šipkové souboje. Štěstí se neustále přelévalo a každý zakusil opojný pocit vítězství i bolest porážky.


    Když nás přepadl hlad nebo začala honit mlsná, přesunuli jsme se do Pravěku, resp. chtěli. Pravěk byl zabrán pro soukromou párty. Natálce se zalíbil takový copatý v oranžovém hábitu oděný mladík hrající na bubínky. Leč nabylo jí souzeno se usadit. Nakonec jsme azyl našli U Holubů v takové skoro country hospodě s ukrajinskou obsluhou, ale vařili dobře.    Tak se nám to pozdně odpolední sportování nějak protáhlo. Inu, 13. a pátek.
PeR

(14.12.2002)